O lyžiarskej a snowboardovej škole

Profesionálna lyžiarska škola pre všetkých

Tím inštruktorov PEPE Ski and Snowboard School je profesionálne vyškolený. Inštruktori majú pravidelné tréningy na udržanie a obohatenie zručností a schopností. Lyžiarska škola nie je len pre začiatočníkov. V dnešnej dobe širokej ponuky carvingových lyží vás vieme naučiť rôzne štýly lyžovania, aby ste si vedeli vybrať vhodný typ oblúka na konkrétny svah za konkrétnych podmienok. Lekciu si viete rezervovať aj online cez tento jednoduchý formulár.

untitled-1.jpg

Privátna vs. skupinová výučba

Naša lyžiarska a snowboardová škola ponúka lekcie pre všetkých klientov - od najmenších po dospelých. Či je to lyžovanie alebo snowboarding, vieme vám pomôcť zdokonaliť sa. Je len na vás, akú formu výučby si vyberiete. Tu je zopár rád, ako sa správne rozhodnúť. Najväčšou výhodou privátnej výučby je to, že sa vám inštruktor venuje naplno. Všetku svoju pozornosť venuje len vám, resp. vášmu dieťaťu. Počas privátnej výučby máte šancu na najväčší pokrok, pretože všetky cvičenia sú zamerané na zlepšenie práve vášho štýlu. Výučba je časovo neobmedzená - čas aj dĺžka trvania lekcií je na vašom výbere. Skupinová výučba je v prípade 2 a viac osôb pri jednom inštruktorovi. Zapojiť sa do skupinovej výučby môžete aj s ľuďmi, ktorých zatiaľ nepoznáte. Počas Vianočného obdobia a počas jarných prázdnin ponúkame počas dňa viacero termínov hodinových skupinových lekcií pre úplných začiatočníkov a pre mierne pokročilých lyžiarov. Deti do skupín zadeľujeme aj podľa veku.

snb-skola.jpg

Snowboardová škola

Naša snowboardová škola drží krok s týmto ešte stále mladým športom. Inštruktori počas výučby dodržiavajú schválené metodické postupy, ale popri tom zaradia aj nejaké prvky z freestyle alebo freeride. Snowboarding je na začiatku trochu zložitejší ako lyžovanie, najmä na stabilitu a schopnosť udržať rovnováhu. Preto ho odporúčame začať v neskoršom veku, ideálne 6 - 8 rokov. Horná veková hranica je neobmedzená.

jazda-ohna-do-feature.jpg

Jazda Ohňa

Tradične počas jarných prázdnin organizujeme jedinečnú akciu na lyžiach - Jadzu Ohňa. Okrem fakľového sprievodu lyžiarov a snowboardistov na vás čakajú úžasné ceny v tombole, super program, diskotéka, ľadový bar a výborná domáca kapustnica. Jazdy Ohňa sa môžete zúčastniť v dvoch strediskách - Ski Opalisko, Závažná Poruba a Resort Levočská Dolina. Aktuálne termíny v oboch strediskách budú zverejnené na Facebook stránke školy a strediska.

historia.jpg

Z histórie školy

Lyžiarska a snowboardová škola PEPE Ski and Snowboard School bola založená na začiatku zimnej sezóny 2004 / 2005. Škola sa stala členom Únie Lyžiarskych a Snowboardových Škôl Slovenska už pri jej založení 15.8.2005. V rokoch 2005 až 2014 sme vyučovali v stredisku Liptovský Ján – Javorovica. Na začiatku zimnej sezóny 2008 / 2009 sme otvorili druhú pobočku v Levočskej Doline – Ski centre Levoča LD. Inštruktorský zbor sa každoročne rozrastá a momentálne má 30 členov. Škola má zastúpenie v lektorskom zbore Slovenskej Asociácie Profesionálnych učiteľov lyžovania a snowboardingu. Naši inštruktori získavajú skúsenosti aj v zahraničí.